Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Kliniği hizmete girdi

Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Kliniği hizmete girdi
  • 08.10.2015
  • 1.335 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aksaray Belediyesi arasında imzalanan “Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu Protokolünün” ardından, bu alanda yapılan çalışmalar hız kazandı..

Protokol kapsamında Belediye, ASÜ Veteriner Fakültesi’nde bulunan Küçük Hayvan Kliniği’nin tıbbi tefrişatını gerçekleştirdi. Klinikte, ücretsiz olarak, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması işlemleri gerçekleştirilecek.

Klinik, düzenlenen törenle hizmete girdi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Selçukbiricik, sahipsiz sokak hayvanlarının burada gerekli tedavi ve aşılamalarının yapılacağını ve üremelerinin kontrol altına alınacağını belirtti. Törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin ihtiyacı olan her konuda ASÜ’nün üzerine düşeni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirterek, şehirdeki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile çeşitli alanlardaki işbirliklerin artarak süreceğini ifade etti. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise üniversiteyle işbirliğini çok önemsediklerini belirterek, “Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ile ilgili işlemleri daha önce belediye bünyesinde gerçekleştiriyorduk ancak, Veteriner Fakültemiz açıldıktan sonra, bu işlemleri üniversitemizle birlikte yapmaya başladık. Böylesinin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz de, yapılan çalışmanın şehre hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Sokak hayvanlarına zarar vermeden onların rehabilite edilmesi çok önemli. Bu merkezin açılmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Klinik, veteriner adayı öğrencilerin uygulama alanı olarak da hizmet verecek. Bu manada da çalışmanın önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum.”

Törene siyasiler, tarım ve hayvancılıkla ilgili mesleki odaların temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri de katıldı. Sokak hayvanlarının muayeneleri ve ihtiyaç duyulduğunda ameliyatlarının yapıldığı klinik, bu işlemler için gereken tüm altyapıya sahip..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ