Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Yavuz Sultan Selim ve Yeni Mahalle’nin alt yapısı yenileniyor

Yavuz Sultan Selim ve Yeni Mahalle’nin alt yapısı yenileniyor
  • 19 Aralık 2017 - 22:01

Aksaray Belediyesinin İller Bankası kaynaklarıyla Yavuz Sultan Selim ve Yeni Mahallede başlattığı Kanalizasyon projesinin büyük kısmı tamamlandı..

Aksaray Belediyesinin İller Bankası kaynaklarıyla Yavuz Sultan Selim ve Yeni Mahallede başlattığı Kanalizasyon projesinin büyük kısmı tamamlandı. Ekipler, şebeke hatlarının tamamlandığı her iki mahallede terfi merkezleri ve terfi hatlarının yapımı hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Aksaray Belediyesinin alt yapı projeleri arasında bulunan Yavuz Sultan Selim ve Yeni Mahalledeki kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.

2016 yılında sözleşmesi yapılan ancak projelerdeki tadilat ihtiyacı nedeniyle kısa bir süre askıda kalan Yavuz Sultan Selim Mahallesi kanalizasyon yapım işine Mayıs 2017’de kaldığı yerden yeniden başlanmıştı.

Projede oldukça derin olan şebeke hatları proje tadilatı ile azami 3 metre derinliğe göre revize edildi. Bu sayede imalat hızlı ve kaliteli hale gelirken, diğer yandan hatlara yeraltı suyu karışma ihtimali azaltıldı.

Müteahhit firma, yeni yıl öncesinde her iki mahalledeki şebeke hattı ile muayene baca imalat çalışmaları tamamladı. Müteahhit firma tarafından bugüne kadar 18.161 metre ahşap iksalı, 12.563 metre çelik panolu şebeke hattı yapıldı. Yapılması planlanan 10 adet terfi merkezi ve yaklaşık 8.000 metrelik terfi hattının yüzde 75’nin bitmiş durumda.

Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen Kısmi Kanalizasyon Şebeke İnşaat projesinin 2018 yılı içinde tamamlanarak tesisin işletmeye alınması planlanıyor..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ