Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Yeni bölümlere öğrenci alınmasına YÖK onay verdi

Yeni bölümlere öğrenci alınmasına YÖK onay verdi
  • 20.04.2018
  • 1.144 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayatta karşılığı olan bölüm ve programlarla büyümeye çalıştıklarını söyledi.

YÖK’e, yeni açılan bölüm ve programlara öğrenci alınmasına dair bir talepte bulunduklarını ve bu taleplerinin olumlu karşılandığını ifade eden Şahin, ikinci öğretimlerle birlikte yeni bölümlere YÖK’ün 450 kontenjan belirlediğini söyledi. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’ne 60 kontenjan verildiğini ileten Şahin, “Sağlık Bilimleri Fakültemizin Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü’ne 60, bu bölümün ikinci öğretimine 40 kontenjan ayrıldı. Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’ne de normal öğretim 60, ikinci öğretim 40 kontenjan verilirken, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü’ne 60 öğrenci ayrıldı. Öte yandan şehrimizin en büyük ilçesi olan Ortaköy’deki Meslek Yüksekokulumuza da Sosyal Güvenlik programını kurduk. YÖK, bu programa öğrenci alma talebimize de olumlu karşılık verdi. Ortaköy’ümüzdeki bu yeni programın normal öğretimine 80, ikinci öğretimine ise 50 kontenjan ayrıldı” dedi.

Yeni bölüm ve programların hayırlı olması dileğinde bulunan Rektör Şahin, “Çalışmaların tüm süreçlerine katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizin ve Üniversitemizin büyümesi ve gelişmesi için samimi şekilde çalışmayı sürdüreceğiz” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ