Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Yeni hastanenin alt yapısı tamamlanıyor

Yeni hastanenin alt yapısı tamamlanıyor
  • 24.02.2018
  • 1.117 kez okundu

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesinin alt yapısını yeniliyor. Çalışmaları yeni hastane bölgesinde yoğunlaştıran Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, daha öncede kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattını yenilediği hastane güzergâhının içme suyu şebeke hatlarını değiştirmeye başladı.

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesindeki yeni hastanenin alt yapı hizmetlerini hazırlanan plan cetvelinde sürdürüyor. Daha önce hastaneye bağlı olarak kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattını yenileyen Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, içme suyu hattını yenilemek için çalışmalara başladı.

Yeni çalışma sezonda içme suyuna şebekesine ek olarak mahallenin 8 Bin 500 Metrelik şebeke hattı yenileneceği bildirildi. Ayrıca mahalle de kanalizasyon hizmetlerinin de bu doğrultuda sürdürüleceği açıklandı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hastanenin açılışı öncesinde Mahallenin alt yapı hizmetlerindeki eksikliklerin tamamlanacağını söyledi. Aksaray genelinde bugüne kadar birçok noktada içme şebeke hatlarının yenilendiğini hatırlatan Başkan, Aksaray’ın içme suyu sorununa köklü çözüm getirecek olan ve Bağlıköy’den başlayan içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinde çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ