Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Yöresel lezzetler Karballa Otel’de yaşatılacak

Yöresel lezzetler Karballa Otel’de yaşatılacak
  • 20.05.2017
  • 1.358 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Güzelyurt İlçesi’nde bulunan tarihi Karballa Otel’i, Aksaray’a özgü yemeklerin ikram edildiği bir mekân haline getirmeyi amaçladıklarını belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Güzelyurt İlçesi’nde bulunan tarihi Karballa Otel’i, Aksaray’a özgü yemeklerin ikram edildiği bir mekân haline getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Rektör Şahin, bir süre önce göreve başlayan ve kendisine bir nezaket ziyaretinde bulunan Kaymakam Mehmet Göze’ye iade-i ziyarette bulundu ve yeni görevinde başarılar diledi. Buradaki ziyaretin ardından Kaymakam Göze ve Belediye Başkanı Ünal Dermircioğlu’yla birlikte Karballa Otel’e geçen Rektör Şahin, süren çalışmaları inceledi. Güzelyurt yerel idarecilerinin de desteği ile Karballa Otel’in ASÜ’ye tahsis edildiğini belirten Şahin, “Çalışmalar sorunsuz şekilde devam ediyor. Amacımız, Aşçılık programımızın potansiyelinden de faydalanarak, Karballa Otel’i yöresel lezzetlerin sunulduğu özellikli bir mekân haline getirmek. Şehre gelen misafirlerin Aksaray’a özgü lezzetleri, özellikli bir mekânda tatmalarına olanak sağlamak, ilçemizin turizmi açısından da önemli bir değer olacak kanaatindeyiz” dedi.

Şahin, çalışmalara çok değerli katkılar sağlayan Kaymakam Göze ve Belediye Başkanı Demircioğlu’na da teşekkür etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ