Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Zihnen ve bedenen yetkin bir nesil için çalışıyoruz

Zihnen ve bedenen yetkin bir nesil için çalışıyoruz
  • 22.08.2017
  • 1.099 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültürel, sanatsal ve sportif derslerin içsel derinlik ve fiziki yetkinlik anlamında önemli olduğunu, sadece sınava katkı odaklı bir değerlendirme nedeniyle, bu derslerin daha az önemsenmesinin doğru olmadığını belirtti.

Şahin, üçüncüsü bu yıl düzenlenen “Sınıf Öğretmeni Adaylarına Yönelik Beden Eğitimi Bilim Danışmanlığı Programı”na katıldı.

Kültür, sanat ve sporla ilgili derslerin önemsenmediği bir vasatın söz konusu olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, zihnen ve bedenen yetkin olmayan insanların çok iyi soru çözüyor olmasının, neslin çok iyi olacağı anlamına gelmediğini söyledi. Bazı derslerin sınavlara katkı odaklı değerlendirilmesinin doğru olmadığına dikkat çeken Şahin, “Üniversite olarak müzik, resim ve spor konusunu önemsiyoruz. Resim ve müzik içsel derinliğimizi geliştiriyor, bizlerin estetik bir bakış açısına sahip olmasına vesile oluyor; spor ise fiziki olarak bizleri daha yetkin hale getiriyor. Bölümü ne olursa olsun, öğrencilerimizin içsel derinliğe sahip, fiziki olarak da kendini geliştirmiş bir şekilde buradan mezun olmasına çalışıyoruz” dedi. Düzenlenen eğitim programının, öğretmen adaylarının gelişimi açısından önemli olduğuna da dikkat çeken Prof. Yusuf Şahin, “Proje Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Ünlü hocamıza ve tüm katılımcılara emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Doç. Dr. Hüseyin Ünlü ise yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının ilkokullarda oyun ve fiziki etkinlikler dersini müfredata eklediğini ve bu dersin haftalık beş saat gibi önemli bir zaman dilimini teşkil ettiğini ifade ederek, “Sınıf Öğretmeni adaylarının bu konudaki yeterliliklerini arttırmak amacıyla bu projeyi gerçekleştiriyoruz” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ