Aksaray Haberleri

37 kursiyer sertifikasına ve işine kavuştu | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

37 kursiyer sertifikasına ve işine kavuştu

37 kursiyer sertifikasına ve işine kavuştu
  • 27 Temmuz 2018

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Akübra Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. arasında işbirliği yöntemi ile 7 Mart 2018 ve 13 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlen meslek edindirme kursları neticesinde 37 kursiyer mezun oldu.

19 Temmuz 2018 tarihinde Akübra Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. firmasında düzenlen sertifika teslim töreni ile toplam 37 kursiyere Millî Eğitim onaylı sertifikaları teslim edildi.

Kursiyerler yeni bir meslek öğrenerek çalışma hayatı içerisinde yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile OSB içerinde yer alan firmalar arasında düzenlen işbaşı eğitim programları, istihdam garantili mesleki eğitim kurslar yoğun ilgi görüyor. Böylelikle dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan gençler, kadınlar ve engellilere işbaşı eğitim programı vesilesi ile bir taraftan meslek öğretirken diğer taraftan günlük 61,65 lira cep harçlığı ve genel sağlık sigortası İŞKUR tarafından sağlanıyor. Uygulamalı ve teorik eğitimin uzmanlarca verildiği işbaşı eğitim programları ve meslek edindirme kursları ile işgücü piyasasında temininde güçlük çekilen ara eleman ihtiyacı eğitimlerle kaşılandığı bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ