Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Aksaray Belediyesi’nden Anneler Günü Özel Söyleşi programı

Aksaray Belediyesi’nden Anneler Günü Özel Söyleşi programı
  • 15.05.2017
  • 1.412 kez okundu

Aksaray Belediyesi, Anneler Günü kutlamaları kapsamında “Anneler Günü Özel Söyleşi ”programı düzenledi.

Aksaray Belediyesi, Anneler Günü kutlamaları kapsamında “Anneler Günü Özel Söyleşi ”programı düzenledi.

Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen programa Uzman Pedagog ve Yazar Hatice Kübra Tongar konuşmacı olarak katıldı.

Özellikle sosyal medyada kurduğu “Bağırmayan anneler” platformuyla büyük ilgi gören Tongar, kendine has tarzı ile annelere çocuk yetiştirme konusunda altın değerinde öneriler verdi.

Annelerin asıl sorumluluğunun evlatları olduğuna dikkat çeken Hatice Kübra Tongar, “Buna önem psikoloji diyoruz. Önceliğimiz çocuk, ardından ev işleri olmalı. Allah bize niye evini temiz tutmadın diye soru sormayacak. Ama niye evladına vakit harcamadın diyecek” dedi.

İNŞALLAH BİR GÜN KÂBE’DE BULUŞURUZ

Tongar, “Çocuk Eğitiminde Mucize Çözümler” başlıklı sunumuna her zaman olduğu gibi “İnşallah burada buluştuğumuz gibi bir gün Kâbe’de de bir araya geliriz” duasıyla başladı. Tongar, ayrıca kendisini Aksaraylı annelerle bir araya getiren Aksaray Belediyesi’ne de teşekkür etti.

YÜCE ALLAH EVİNİ NİYE TEMİZLEMEDİN DİYE SORMAYACAK

Hatice Kübra Tongar, söyleşisine “Önem Psikolojisi” olarak bilinen metodu anlatarak başladı. Asıl sorumluluğun çocuk olması gerektiği üzerinde duran Tongar, “Sevgili anneler, gün içinde asıl sorumluluğumuz çocuk olmalı. Ama biz önce ev işlerine yöneliyoruz. Temizlik daha önemli oluyor bizim için. Allah bize evini niye süpürmedin, niye temiz tutmadın diye sormayacak. Ama niye emanet olarak size verilen evlatlarınıza vakit harcamadınız diye soracak. Bu nedenle önceliğimiz evlatlarımız olmalı” dedi.

MUTLU OLMANIN YOLLARI

Anneler tarafından büyük ilgiyle izlenen söyleşide pedagog yazar Tongar annelere mutlu olmanın 3 temel şifresini verdi. Bunları, “Kendimizi Sevelim, Şükredelim ve Kuran-ı Kerimle tanışalım” olarak sıralayan Hatice Kübra Tongar, “Bu üç yol, mutluluğun olmazsa olmazlarıdır. Bir evde anne mutluysa o evde sistem de iyi işliyor demektir. Hidayet bulmaya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

ALTIN DEĞERİNDE ÖNERİLER

Altın değerinde önerilerin de verildiği söyleşide Hatice Kübra Tongar, çocukla doğru iletişim kurma kalıplarını açıkladı. Yetişkine söylenmeyecek bir sözün çocuğa da söylenmemesi gerektiğini kaydeden Tongar, “Ayrıca çocuğun size olan gereksinimi koz olarak kullanmayın, çocuğunuzun biricikliğini kabul edin ve kıyaslamayın, çocuğunuzu gücünüzle ezmeyin ve rica dili ile emir vermeyin” dedi.

FİNALDE HEP BİRLİKTE EDİLEN MUHTEŞEM NİYET

Söyleşinin sonunda ise uzman pedagog yazar Hatice Kübra Tongar, Aksaraylı annelere muhteşem bir niyet duası yaptırdı. “Hep beraber aşk ile niyet edelim” diyen Tongar, “Allah rızası için hayırlı ve bağırmayan bir anne olmaya niyet ettim. Sen kabul et Allah’ım” duasıyla söyleşisini sona erdirdi.

Program sonrası Tongar’a Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı adına tablo hediye edildi. Tongar, daha sonra programa katılan anneler için kitaplarını imzaladı.

Söyleşi programının ardından sahne alan Grup Cadde söylediği birbirinden güzel şarkılarla izleyicilere hoş dakikalar yaşattı.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ