Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Aksaray çiçeklerle güzelleşiyor

Aksaray çiçeklerle güzelleşiyor
  • 20.03.2018
  • 1.258 kez okundu

Aksaray Belediyesi, şehri çiçeklerle donatıyor. Daha güzel bir Aksaray için, orta refüj ve parklarım 110.400 adet Lale dikimi gerçekleştirildi.

Aksaray Belediyesi tarafından şehrin değişik alan ve mekânlarına mevsimlik çiçekler dikilerek şehre renk katılıyor.

Belediye, baharın gelmesiyle birlikte şehrin muhtelif yerlerine 110 bin 400 adet lale dikerek şehri adeta çiçek bahçesine çevirdi. Özellikle şehir merkezinde dikilen çiçekler Aksaray’ın farklı ve güzel bir görünüme kavuşturdu.

Belediye ekipleri park, bahçe, mezarlık, yol kenarları, refüj ve döner kavşaklara diktikleri Laleler sayesinde şehre değişik bir atmosfer katarak güzelleşmesini sağladılar.

Yetkililer çiçeklerin korunması ve koparılmaması konularında vatandaşların da gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiği bildirildi. Yeşil bir Aksaray ve temiz bir çevre için doğa hizmetlerinin hız kesmeyeceğini ifade eden belediye ekipleri, “doğamız için, çevremiz için hepimiz” dediler.

‘KENT ESTETİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Kent estetiğinin önemli olduğuna vurgu yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Şehrin görsel bütünlüğü açısından kent mobilyalarının, parkların, sosyal alanların ve bu alanlarda uygulanan peyzaj çalışmalarının da çok önemli olduğunu ifade ederek “Şehrimizin birçok bölgesinde çiçek ekimi ve bitkilendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bahar dolayısıyla bütün, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda çiçeklendirme çalışması yaptık. İlk etapta 110 bin 400 adet çiçekle şehrimizin muhtelif yerlerini adeta çiçek bahçesine çevirdik “dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ