Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

Aksaray’da işçisiyle işvereniyle tek yürek olacağız

Aksaray’da işçisiyle işvereniyle tek yürek olacağız
  • 21.02.2017
  • 1.069 kez okundu

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Programı çerçevesinde Milli Seferberlik bilinciyle İl Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, büyük işyerleri/hanları, fuar alanları, gerekli görüşmeler yapılmak kaydıyla belediye veya valiliklere ait binalar ve alanlar, iklim koşulları göz önünde bulundurularak parklar veya caddelerde, ayrıca Cuma namazı çıkışları, pazar yerleri gibi alanlarda İş ve Meslek Danışmanlarının yer aldığı stantlar açılarak İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetleri kapsamında iş arayan kaydı oluşturmak, işe yönlendirmek, açık işler, işsizlik sigortası, aktif işgücü hizmetleri ile ilgili bilgi vermek üzere ve devletimizin sıcak yüzünü göstermek gayesiyle Gülağaç İlçesi Hükümet Konağı, Aksaray Üniversitesi Sosyal Tesisleri, Efor AVM, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve Ulu Cami Önü gibi alanlarda İş ve Meslek Danışmanlarımızın yer aldığı stantlar açılarak toplam 252 iş arayan ve 35 işveren ile birebir görüşülmüş olup söz konusu program kapsamında İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerimiz devam etmektedir.

Amacımız, İş arayan ve işveren arasında köprü görevi gören, işsizlik ile mücadelede tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği çalışmalarını, kurumumuzun hizmetlerini, tüm topluma duyurmak ve tanıtmaktır.

AKSARAYDA TEK GÜNDEM İSTİHDAM

Odaların işsizlikle mücadele ve istihdam konusunda Kurumun en önemli işi ortaklarından biridir. Her gün yoğun bir şekilde işveren ve işyerlerini ziyaret ederek, işçi istihdamının önündeki engelleri kaldırarak, İŞKUR teşvikleriyle daha fazla istihdam yapmalarını sağlamak istiyoruz. Aksaray’da en öncelikli hedefimiz istihdamdır. “Alın Teriyle, Akıl Teriyle Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” sloganıyla başlatılan faaliyetlerin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile imzalanan protokolün, çalışma dünyasına, iş gücü piyasalarının taraflarına ve tüm milletimize hayırlı olmasını dilerim..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ