Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Altınsoy: 23 Nisan milletimiz için gurur günüdür

Altınsoy: 23 Nisan milletimiz için gurur günüdür
  • 22.04.2019
  • 1.732 kez okundu

“23 Nisan’ın 99. Yılında Türkiye Cumhuriyeti olarak omuz omuza verilen mücadelenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın aziz milletin gönlünde, bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, mesajında, milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılında gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, tüm milletimize ve istikbalimizin teminatı olan çocuklarımıza kutlu olmasını diledi.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Gazi Meclis’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yokluklar ve güçlükler içinde milli mücadeleyi yönetmiş ve zaferlere taşıdığını belirten Altınsoy, “99 yıl önce ortaya çıkan bu irade, İstiklal Savaşı’nı büyük bir kahramanlık ve kararlılıkla yürütmüş, vatan topraklarını işgalden kurtararak, sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. İstiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan aziz milletimizin iradesini hayata geçirme yolunda sergilediği azim, başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Çocukların, milletin umut çiçekleri ve aydınlık yarınların güçlü kolları olduğunu vurgulayan Başkan Altınsoy, şunları kaydetti: “Bu bakımdan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmesi en büyük arzumuzdur. Hedefimiz, çocuklarımızın özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişen potansiyelinin kaynağı olacaktır. Bizler de, ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı çabalarınızda çocuklarımıza destek verecek ve her zaman yanlarında olacağız.”

“Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sayesinde dünyanın ilk ve tek çocuk bayramını tüm dünya çocukları ile paylaşmanın gururunu yaşıyorsunuz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çok seviyor ve güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Milli Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ