Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Ankara’daki Aksaraylı bürokrat ve iş adamları bir araya geldi

Ankara’daki Aksaraylı bürokrat ve iş adamları bir araya geldi
  • 07.08.2018
  • 1.847 kez okundu

Zaman zaman bir araya gelerek bir çok konuda durum değerlendirmesi yapan Aksaraylı bürokrat ve iş adamları bu hafta da bu birlikteliği sürdürdüler.

Ankara’da çeşitli bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bürokratlar ve iş adamları Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet Dabanlı’nın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Türkiye’deki tüm Aksaray dernekleri, STK’lar ile iş birliği içerisinde olup, Aksaray ile yakın bağ içerisinde bir yapı oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıya Çevre ve Şehircilik, Tarım, Orman, Sağlık, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ve Enerji Bakanlığı’nda görev yapan çok sayıda bürokrat ile DSİ, Vakıflar Genel Müdürlüğü, TPAO, THY gibi kurumlarda çalışan Aksaraylılar katıldı.

Programda, Erzincan Mandıra, Malatya Pazarı gibi Aksaray’ın ürünlerinin markalaştığı bir yapılanmanın Aksaray’ın tanıtımı açısından büyük bir değer olacağı ifade edildi. Aksaray’ın Turizm, Tarım ve Sanayi alanlarında büyümesinin kritik öneminden bahsedildi.

Aksaray Ankara’da yalnız bırakılmamalı

Türkiye’nin kalbi olan Başkent Ankara’da, Aksaraylı bürokrat ve iş adamı ile bir araya gelmekten dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiren Ahmet Dabanlı, “Aksaraylı olup da Ankara’da görev yapan birçok değerli hemşehrimiz var. Bu hemşehrilerimizle bütünleşmemiz, Aksaray için ortak hareket etmemiz gerekiyor. Bu düşünce doğrultusunda böyle bir buluşmayı gerçekleştirdik. Ankara’da, değişik makamlarda görev yapmakta olan bürokrasinin ve iş dünyasının içinde olan Aksaraylılarla buluşup Aksaray’ı konuştuk. Hemşehrilerimizle birlikte olmaktan, Aksaray’ı konuşmaktan, ele almaktan mutlu olduk. ”

Aknet Bilgisayar Sahibi Selçuk Yıldırıcı, “Aksaraylıların bir araya gelmesi vesilesiyle tanıştık, 4-5 kişiydik, hızla sayımız arttı. Bu güne gelmemizde çok ciddi gayret gösteren Memur-Sen temsilcisi ve Şeker Fabrikalarında çalışan Özcan Yeğen’in büyük emekleri var. Ayrıca, STK’ların birlikteliğimize verdiği destek bizleri memnun etmektedir.”

Program, yenilen yemeğin ardından tanışma bölümü ile sona erdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ