Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Ayhan Erel’den 23 Nisan mesajı

Ayhan Erel’den 23 Nisan mesajı
  • 22.04.2019
  • 1.709 kez okundu

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Av. Ayhan Erel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.

Türk bağımsızlık mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti‘nin inşası sürecinde önemli yeri olan 23 Nisan 1920, günün anlam ve değerini yetişen kuşaklara öğretmek ve ulusal bağımsızlık bilincini sonsuza kadar yaşatmak amacıyla, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak her yıl tüm yurtta coşkuyla kutlanmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal, TBMM’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 yi Milli Bayram olarak ilan etmiş ve bu bayramı da “Bu günün çocukları, yarının büyükleridir. ”diyerek bütün çocuklara armağan etmesi derin bir anlam içerir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk çocuklarına hediye edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün sadece Türk çocuklarının bayramı olmaktan çıkmış, dünya çocuklarının da önemli bir günü haline gelmiştir.

Atamızın bizlere emaneti olan ve Cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi olarak kabul ettiğimiz çocuklarımıza üzerinde bağımsız ve güven içinde yaşayabileceği bir vatan bırakmak, onları her türlü istismardan koruyabilmek, çocukluklarını yaşayabilecekleri, her birinin eşit şartlarda eğitim alabileceği bir ortam sunmak bizlerin asli görevidir. Bu vesileyle; TBMM’nin açılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; 23 Nisan 1920’de millet iradesinin tecellisiyle Anadolu’daki son devletimizin temellerini atan büyük lider Atatürk ve O’nun yol arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Nice yüz yıllara…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ