Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Başbuğ Alparslan Türkeş doğum gününde anıldı

Başbuğ Alparslan Türkeş doğum gününde anıldı
  • 12 Aralık 2017 - 16:44

Ülkü Ocakları Aksaray İl Başkanlığı tarafından, Türk İslam davasına ömrünü adayan Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100.Doğum gününde Türk Kızılayı’na 100 Ülkücü kan vererek andılar..

Ülkü Ocakları Aksaray İl Başkanı Ali Akbulut ve yönetiminin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte vatanın yılmaz bekçileri kan vererek topluma örnek bir davranış sergiledi.

Bağışlanan kanlarla bir canın kurtarılacağını, bir vatandaşımıza umut olacağını bilerek kan bağışı alışkanlığı ve titizliğine dikkat çekildi.

Ülkü Ocakları Aksaray İl Başkanı Ali Akbulut yaptığı açıklamada, “Türk Kızılayı’nın “kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır.” çağrısına destek vermekten gurur duyuyoruz. Türk dünyasının bilge lideri, Ülkücü Hareketin kurucusu Başbuğumuz hayatının her kademesinde ülkesine ve milletine hizmet etmiştir. Bizler de Onun evlatları olarak 100 Ülkücü kan vererek böyle bir günde 100. Yaşında andık. Kutlu ülkü bayrağını şerefle taşımaktan bir adım geri durmayacağız ve Başbuğ’un aziz hatırasını yaşatmaya devam edeceğiz. Rıza-i İlahi yolunda, 80 yıllık bir ömrü Türk-İslam davasına vakfederek “Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını, tarihin altın sayfalarına işlemiştir. Bizler de O’nun yolundan gitmeye ant içmiş evlatları olarak “her damla kan,kurtarılan bir candır.” anlayışıyla bugün etkinliğimizi gerçekleştirdik. 15 Temmuz milli irade meydanında gerçekleştirilen etkinliğimizde kan bağışına halkımızın da dikkati çekildi. Türk’ün en önemli vasfını teşkilatçılık olarak tanımlayan cennet mekan Başbuğumuzu bu vesileyle bir kez daha rahmetle andık.” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ