Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Farklı renk ve kültürlerin ortak dili: Müzik

Farklı renk ve kültürlerin ortak dili: Müzik
  • 21 Aralık 2018 - 18:55

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri, “Koro, Oda Müziği ve Orkestra Konseri” düzenledi.

Yarımşar saatlik üç bölümden oluşan konser, farklı renkleri, farklı tınıları ve farklı kültürleri bir araya getiren ortak dil özellikleri ile büyük ilgi gördü. İlk olarak, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Yadigaroğlu’nun şefliğinde sahneye çıkan Koro, farklı ülkelerin klasiklerinden ve popüler eserlerinden oluşan repertuvarı icra etti. İkinci bölümde ise Dr. Öğr. Üyesi Güray Alyörük’ün hazırladığı Oda Müziği Konseri gerçekleştirildi. “Nihavent Peşrev” ile başlayan icra, “Entarisi Ala Benziyor” isimli İstanbul Türküsü, Göksel Baktagir’in bestelediği “Ağlama” ve bir Aksaray Türküsü olan “Dam Başında Oturur” isimli eserin seslendirilmesiyle sürdü. Orkestra Konserini ise Prof. Dr. Süleyman Tarman yönetti ve sahneye çıkan 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri toplam 11 çalışmayı büyük bir başarıyla icra etti. Prof. Tarman, şehrin müzik kültürüne çeşitlilik sunmaya gayret ettiklerini ifade ederek, çok sesli ve tek sesli müzik türleri hakkında teknik bilgiler verdi.

Farklı dans koreografileriyle zenginleştirilen konserleri öğrenciler, akademisyenler ve şehirden elen konuklar takip etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ