Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Genç girişimcilerimize 200 bin TL hibe desteği hayırlı olsun

Genç girişimcilerimize 200 bin TL hibe desteği hayırlı olsun
  • 05 Eylül 2018 - 21:30

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıkladığı, 100 Günlük Eylem Planı kapsamında Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programının 2018 yılı ikinci çağrısında girişimci adaylarına 200 bin TL hibe için ön başvurular başladığını belirtti.

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarafından hazırlanan 100 Günlük Eylem Planı kapsamında sunulan icraatlardan bir tanesi olan ve geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank tarafından verilen müjdeye göre, genç girişimcileri teşvik edecek paketi için başvurular başladı” dedi.

Başkan Altınsoy açıklamasında, “BİGG Teknogirişim Programı ile genç ve yenilikçi girişimci adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirleri, nitelikli istihdam oluşturacak teşebbüslere dönüşüyor. Fikirden pazara kadar olan yenilikçi faaliyetler destekleniyor. Bu sayede uluslararası rekabet gücü olan, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmet geliştirebilen başlangıç firmaları ekonomiye kazandırılıyor. Böylelikle nitelikli ürünlerde dış bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlanıyor. Program dahilinde bugüne kadar yaklaşık bin girişimci, şirketlerini kurdu ve fikirlerini hayata geçirdi. 3 Eylül 2018 itibariyle 2018 yılı ikinci çağrısına çıkıldı. Girişimci adayları, onay aldıkları iş planlarıyla birlikte TÜBİTAK’a başvurarak 200 bin TL tutarındaki %100 hibe desteğiden yararlanabilecek.”

İkinci çağrı için yapılan müracaatlar en hızlı şekilde değerlendirilirken, destek programından yararlanmak isteyenler, http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1512-teknogirisim-sermayesi-destegi-programi-bigg linkinden detaylı bilgiye ulaşabilirler” ifadelerine yer verdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ