Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

İl Özel İdaresi’nde yangın tatbikatı yapıldı

İl Özel İdaresi’nde yangın tatbikatı yapıldı
  • 20.10.2016
  • 1.069 kez okundu

Aksaray İl Özel İdaresi İş Sağlığı ve Güvenliği tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında İdare Hizmet Binasında ” Yangın ve Tahliye Tatbikatı” yapıldı..

İdare personeline haber vermeksizin yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı. Tatbikata İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Altınsoy’da katıldı.

Siren sesi ile birlikte İdare personeli acil çıkış kapılarını kullanarak hizmet binasını boşalttı ve bina önündeki toplanma alanında toplandı.

İtfaiye Müdürlüğü tarafından olası bir yangına doğru şekilde müdahale etmek, can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve personeli bilinçlendirmek amacıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi. İtfaiye Müdürlüğü personeli tarafından da kurum personellerine yangın türleri, yangına sebep olan etkenler, yangına müdahale ve yangın tüpünün kullanılması gibi konularda bilgi aktarıldı. Tatbikat kapsamında; kurum içerisindeki personeller başarılı bir şekilde tahliye edilirken, tatbikat gereği çıkarılan yangın ise kontrollü bir şekilde söndürüldü..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ