Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

İletişim Fakültesi’nde fikirler yarıştı

İletişim Fakültesi’nde fikirler yarıştı
  • 24.12.2018
  • 1.906 kez okundu

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, “Geleneksel ve Yeni Medyaya İlişkin Yaklaşımlar” konulu münazara gerçekleştirdi.

Aksaray Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman’ın yanı sıra öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen münazaraya üçer kişilik 2 takım halinde katılan öğrenciler, geleneksel medyanın ve yeni medyanın avantajları ve dezavantajlarına ilişkin argümanlarını paylaştı. Münazara, 5’er dakikalık konuşmaların ardından gruplar arasındaki soru-cevaplarla devam etti.

Karşılıklı rasyonel tartışma çerçevesinde gerçekleşen münazara etkinliğinde, gruplar geliştirdikleri tez ve anti tezleri paylaştılar. Geleneksel Medya’yı savunan öğrenci grubu, geleneksel medyanın yeni medyaya kıyasla daha güvenilir, profesyonel ve nitelikli içerikler ürettiğini savunarak yeni medyanın manipülasyona daha açık bir alan olduğunu vurguladı. Buna karşın Yeni Medya’yı savunan öğrenci grubu ise, yeni medyanın geleneksel medyaya kıyasla kolay erişilebilir, özgürlükçü ve daha demokratik bir mecra olduğunu savundu.

Münazaranın kazananı “Yeni Medya”yı savunan grup oldu. Prof. Dr. Altuntaş Duman, etkinlik ile ilgili olarak, “Fikirlerin topluluk önünde dile getirilip savunulması cesaret isteyen bir iştir. Bu nedenle hepinizi tebrik ediyorum. Keyif aldığım bir etkinlik oldu” diyerek öğrencilerin emeklerini takdir ettiğini belirtti.

Etkinlik, münazaraya katılan öğrencilere kitap hediye edilmesinin ardından sona erdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ