Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İmam Hatip Ortaokulları arasında Arapça Yarışması düzenlendi

İmam Hatip Ortaokulları arasında Arapça Yarışması düzenlendi
  • 04.04.2016
  • 2.685 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin koordinasyonunda düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları Arapça Etkinlikleri Yarışmaları Aksaray ili elemeleri Merkez Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu Koordinatörlüğünde Aksaray Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Konferans salonunda yapıldı.

Türkiye’de Arapça öğretimini geliştirmek, modern metotlarla Arapçayı sevdirmek öğretmek ve Arapça’nın önemini kavratmak maksadıyla ’Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri’ kapsamında düzenlenen yarışmada öğrenciler birinci olabilmek için mücadele etti. Yarışmaya, merkez ve ilçelerden sekiz okul katıldı. Üç ayrı kategoride yapılan yarışmalarda Arapça Çocuk Şarkıları yarışmasında il birinciliğini Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden;Mihrace BİÇER, Rana Gültekin, Berfin Nur ARISAMAN, Esma Nur YILDIZ, Zehra ÖVET, Sümeyye SAĞDIÇ, Fatma SIR ve Elif Safiye AKSU, Arapça  Hikaye Canlandırma yarışmasında il birinciliğini yine Hacı Kerim Yardımlı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden; Hilal Sena BOZOVA, Beyza ÖCBE, Zeynep KOÇAK, Arapça şiir okuma yarışmasında il birinciliğini Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden; Ayşe Gül ÇAPACI kazandı. Yarışma sonuncunda başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmaya Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri, eğitimciler ile öğrenci ve velileri katıldı. Birinci Olan Okullarımız İlimizi Mersinde temsil edecekler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ