Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

İş dünyasını yakından ilgilendiren önemli çalışmalarımız var

İş dünyasını yakından ilgilendiren önemli çalışmalarımız var
  • 07 Nisan 2021

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki akademik birikim ve laboratuvarlar başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal pek çok uygulamanın iş dünyasını yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Rektör Şahin, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Aksaray İl Başkanı Hasan Dağ’ı, çalışma ofisinde ziyaret etti.

Üniversite-Sanayi, Üniversite-Şehir, Üniversite-Sivil Toplum Kuruluşu işbirliklerine dair istişarelerin yapıldığı görüşmede, tüm bu alanlara dair ASÜ’nün yürüttüğü faaliyetlere dikkat çeken Prof. Şahin, “Heyecanı yüksek biçimde çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Üniversite olarak bir yandan yeni bölüm ve programlar kurarak eğitim-öğretim faaliyetlerimizi yürütüyoruz diğer yandan işbirliği imkânlarını genişleterek toplumun farklı kesimlerine ulaşmaya çalışıyoruz. İş dünyasıyla da önemli işbirliklerimiz var. Spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarımız, bölgeye hitap edebilecek standartlara sahip laboratuvarlarımız, ortak eğitim programımız, Ar-Ge süreçlerine dair akademik birikimi topluma aktardığımız etkinliklerimiz… Bunların her birisi iş dünyasını yakından ilgilendiriyor. Biz, bu süreçlerin tamamımın daha da genişlemesini arzu ediyoruz. Hedefimiz, el birliği içerisinde güzel işlerin ortaya çıkmasına katkı sunmak” dedi.

ASKON İl Başkanı Hasan Dağ ise ziyareti münasebetiyle ASÜ Rektörü Şahin’e teşekkür etti ve yapılacak çalışmalara katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ