Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla bilgilendirme standı kuruldu

İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla bilgilendirme standı kuruldu
  • 28.09.2017
  • 761 kez okundu

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 25 Eylül-1 Ekim arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanına itfaiye araç gereçlerini tanıtma ve bilgilendirme amaçlı stant kurdu..

, 25 Eylül-1 Ekim arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanına itfaiye araç gereçlerini tanıtma ve bilgilendirme amaçlı stant kurdu.

Aksaray Belediyesi tarafından 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla, Türkiye genelinde olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Vatandaşların mal ve can güvenliği için 7/24 tetikte olan Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri vatandaşlarda itfaiye bilincini geliştirmek amacıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında stant açtı.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürü Ebubekir Dikmen “01.01.2014 tarihi ile 22.09.2017 tarihleri arasında itfaiye birimimiz 3353 adet yangına müdahale etmiş olup, söz konusu yangınları asgari zayiatla söndürmüşlerdir. Ekiplerimiz 3 yıl içerisinde 896 adet kurtarma olayına müdahale etmiştir. Resmi kurum ve kuruluşlar ile iş yerlerinde yangın güvenlik önlemleriyle ilgili denetimler yaparak 1706 adet rapor düzenlemiştir. Okul, resmi kurum ve iş yerlerinde toplamda 75 adet yangı tatbikatı yapılmıştır. Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüzde 10 araç ve 75 personelimiz çalışmaktadır. İtfaiye olarak sadece yangın ve doğal afetlere müdahale etmiyoruz aynı zamanda vatandaşımızın bilinçlenmesi için her türlü önlemi almaktayız. Açtığımız stant ile vatandaşlarımıza itfaiyeyi tanıtıyoruz. Bunun dışında da yangınlarla ilgili önlemler hakkında bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ