Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Kapadokya’nın saklı hazinesi Güzelyurt

Kapadokya’nın saklı hazinesi Güzelyurt
  • 14 Mart 2018 - 12:35

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin tarihi ve turistik değerlerinin bilimsel bir disiplin içinde kitaplaştırıldığını ve böylelikle gelecek nesillere aktarılabildiğini söyledi.

Hakan Öztürk’ün, ASÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Karaman Erkul’un danışmanlığında hazırladığı ve ASÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen Yüksek Lisans Tezi, “Kapadokya’nın Saklı Hazinesi Güzelyurt” ismiyle kitaplaştırıldı. Kitapta, Güzelyurt İlçesinin doğal, kültürel, coğrafi özellikler; flora zenginlikleri ve bu zenginliklerin alternatif turizme uygulanabilirliği hususlarından bahsediliyor. Ayrıca kitap; mekân haritası, koordinat ve ulaşım bilgileri, rota verileri, fotoğraf çekimi, kamp, doğa yürüyüşü, bisiklet turları ve doğa etkinlikleri gibi pek çok kullanışlı teknik bilgiyi de okuyucularla paylaşıyor. Eser, endemik bitkilerin fotoğraflarıyla da ilgi çekiyor.

Rektör Şahin, çalışmaya emek verenleri tebrik ederken, kitabın basım ve yayımına destek olan Güzelyurt Belediyesi’ne de teşekkür etti..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Bir Vatandaş dedi ki:

    Kitabın hazırlanmasında ve katkıda bulunanlara teşekkürler,
    Kitabı nereden temin edebiliriz. Kitabevi, Yayınevi ?
    teşekkürler,

YORUM YAZ