Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Lider Çocuk Tarım Kampı başarılı şekilde yürütülüyor

Lider Çocuk Tarım Kampı başarılı şekilde yürütülüyor
  • 03.05.2019
  • 534 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çocuklarda doğa bilincini ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarını sağlamak amacıyla her yıl ülke genelinde düzenlenen ”Lider Çocuk Tarım Kampı” Aksaray’da başarılı şekilde yürütülüyor.

İlköğretim 4’üncü sınıf öğrencilerinin katıldığı bu yıl ‘Sıfır Atık’ teması ile düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı’na katılan Aksaray Merkeze Bağlı Kazıcık ve Seleci Köyleri ilköğretim okulu öğrencileri Vali Ali Mantı’ya ziyarette bulundu.

Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav okulların idareci ve öğretmenleri ile öğrencilerden oluşan heyeti kabul eden Vali Ali Mantı yürütülen kamp hakkında bilgi alarak çocuklarla bir süre sohbet etti.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen kampın başarılı şekilde sürdüğünü ifade eden Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav 1 hafta süren kampın ana temasının ‘Sıfır Atık’ olduğunu bu konuda çocuklara bilgiler aktarıldığını söyledi. Kamp sonunda çocukların proje hazırlayacağını ve bakanlığa gönderileceğini belirten Saklav projenin dereceye girmesi halinde bakanlık tarafından destekleneceğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Ali Mantı ‘Sıfır Atık’ projesinin önemine dikkat çekerek; “Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ Projesi üzerinde ciddi şekilde duruluyor. Bu konuda hepimize görevler düşüyor. Çevre, doğa bilinci en ileri seviyede hepimizde olmalı”dedi.

Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ali Mantı ileride yapmak istedikleri meslekler hakkında görüşlerini aldığı öğrencilere; “Hayatta olmama diye bir durum yok yeter ki çalışalım. Başarmak için gayret gösterelim’ diyerek çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Ali Mantı ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında çeşitli hediyeler verdiği çocuklara başarılar diledi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ