Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Lise öğrencileri meslekleri tanıdı

Lise öğrencileri meslekleri tanıdı
  • 02.04.2018
  • 810 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bektaş Ayık, eğitim kalitesini sürekli arttırarak, piyasanın ihtiyaç duyduğu ara elemanları en nitelikli şekilde yetiştirme gayretinde olduklarını belirtti.

Özel Aksaray Bilim Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, meslek gruplarının tanıtımı amacı ile bir program gerçekleştirildi. Akademisyenlerle buluşma imkânına sahip olan lise öğrencileri, gelecek ve kariyer planlarına dair yapılan sunumları izledi. Bilgisayar Programcılığı, Otomotiv Teknolojileri ve Kimya Teknolojileri programlarında verilen eğitimleri dinleyen, merak ettikleri sorulara dair akademisyenlere danışma fırsatına sahip olan lise öğrencileri, benzeri etkinliklerin gelecek planlarına önemli katkılar sunduğunu ifade ettiler.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bektaş Ayık, bilgilendirme ve meslek tanıtımı etkinliklerinin devam edeceğini belirtirken, Lise Müdürü Ramazan Yılmaz da, programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ