Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,33

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden “Hemşirelik Haftası” programı

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden “Hemşirelik Haftası” programı
  • 14.05.2018
  • 1.649 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sağlık alanındaki her gelişmeyi yakından takip ettiklerini ve Aksaray’ın sağlık yatırımları konusunda daha ileri noktalara gelebilmesi için çalıştıklarını kaydetti.

” münasebetiyle bir program düzenledi. Mesleğe dikkat çekmek ve mesleki eğitim çalışmalarını istişare etmek üzere gerçekleşen programda ASÜ’nün sağlık alanındaki son durumu da konuşuldu. Akademisyenlerle öğle yemeğinde bir araya gelen Rektör Şahin, sağlık alanındaki her gelişmeyi yakından takip ettiklerini vurguladı. Tıp Fakültesi’nin kurulması ve çalışmalarına başlaması, aynı zamanda Sağlık Bilimler Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri MYO’nun potansiyelinin genişletilmesinin şehrin aldığı hizmetlerin standardını da pozitif manada etkilediğini kaydeden ASÜ Rektörü, “Sağlık sektörünün en önemli öznelerinden birisi şüphesiz hemşirelerdir. Hemşirelerin daha iyi eğitimli olması sektördeki niteliğin de artması anlamına geliyor. Üniversitemizde hocalarımız bu manada çok değerli çalışmalar gerçekleştiriyor. Kendilerine emekleri münasebetiyle teşekkür ediyor, tüm hemşirelere de mesleki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Fakülte Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün, akademisyenler ve Fakülte yöneticileri katıldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ