Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Şehrin merkezine dev Külliye Projesi

Şehrin merkezine dev Külliye Projesi
  • 19 Nisan 2021

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehrin en merkezi yerlerine yapılacak olan dev Külliye Projesinin müjdesini verdi.

Köklü tarihi geçmişi ve yüzlerce yıllık medeniyet birikimine sahip olan kadim şehir Aksaray’ın kültürel zenginliklerinden bir tanesi de Külliye Kültürüdür.

Belediye Başkanı Evren Dinçer gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmak ve şehrin kültürel birikimleri ile inşa edilmiş mekanlar ortaya çıkartmak adına Selçuklu Parkın yakınlarındaki bir noktaya 2100 kişinin aynı anda namaz kılabileceği ve içerisinde birçok sosyal alanının olduğu projenin duyurusunu yaptı.

Atatürk Bulvarı üzerindeki Selçuklu Parkın arkasında merkezi bir noktada hayata geçecek olan Külliyenin mimari yapısında Selçuklu kültürüne ait motifler kullanılacak.

Külliye projesi kapsamında caminin yanı sıra Kitap konağı, yer altı otopark, okuma salonları, Kuran Kursu ve emekli dinlenme evi ile vatandaşlara hizmet verilecek.

Selçuklu Külliyesi’nin hayata geçtiği noktaya vizyon katacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını söyledi. Hayırlı olması temennilerinde bulundu..

blank blank blank blank blank blank blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ